Tego jednego produktu do makijażu nie znajdziecie w kosmetyczce Francuzki
fot. Getty Images

Tego jednego produktu do makijażu nie znajdziecie w kosmetyczce Francuzki

Dlaczego paryżanki go nie używają?
22.07.2018

Francuzki nie używają korektora?

To, że Francuzki są oszczędne w kosmetykach do makijażu wiemy od dawna, jednak nowością jest informacja, że nie używają... korektorów pod oczy. Okazuje się, że według paryskich it girls i specjalistek od makijażu kręgi pod oczami, które my skrzętnie ukrywamy, są... romantyczne i bardzo w ich stylu. Co Wy na to?

Francuzki uważają, że cienie pod oczami są intrygujące i pokazują charakter kobiety, zmęczenie... doświadczenia, lata. Chloé Perrin, specjalistka od makijażu uważa, że delikatną skórę pod oczami należy pielęgnować i odżywiać, niekoniecznie zakrywać. Wtórują jej w tym inne make-upistki, które polecają kremy rozjaśniające skórę lub rozświetlające. Według nich efekt cieni zostanie delikatnie ujarzmiony, nie zniwelowany. A twarz pozostanie naturalna.

 

Fryzura we francuskim stylu? Poznaj 5 zasad

 

Jeanne Moreau, Françoise Dorléac czy nawet Catherine Deneuve to tylko niektóre z francuskich gwiazd kina, które w latach 50., 60. i 70. pokazywały cienie pod oczami... czyli wracamy po prostu do stylu poprzednich dekad. 

Wszystko się zgadza, w końcu ich kultura życia polega na akceptacji tego jaką się jest. Wszelkiego rodzaju znamiona czy mankamenty nadają wyjątkowości, a do tego są urocze. Zatem czemu je ukrywać. Jesteście za tym, by pokazywać cienie pod oczami?

 

Poznaj ewolucję stylu Catherine Deneuve

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie