Sposoby na doskonałą cerę znane ze starożytnych Chin
fot. Getty Images

Sposoby na doskonałą cerę znane ze starożytnych Chin

Pielęgnacja niewiele się zmieniła
06.08.2018

Chińskie sposoby na piękną cerę

Europa jest wciąż zafascynowana azjatyckimi kosmetykami i pielęgnacją. Koreańskie i japońskie produkty cieszą się w Polsce ogromną popularnością. Jednak o chińskich nikt raczej nie wspomina. A przecież to właśnie stamtąd pochodzi wiele znanych do dziś sposobów na długowieczność, zdrowie i dobre samopoczucie. Chiny to przede wszystkim bogata kultura i cywilizacja starsza od europejskiej. Starsza, a co za tym idzie bogatsza. Nic więc dziwnego, że współczesne kobiety fascynuje starożytność. Pewnie niektóre z Was nawet nie zdają sobie sprawy z tego, że kosmetyki czy rytuały, które stosujemy dziś, swoje podwaliny mają właśnie w starożytności. 

Ostatnie niezmiernie popularna stała się pielęgnacja skóry kryształami. Jadeitowe rollery zawładnęły naszymi wyobraźniami i... kosmetyczkami. Okazuje się jednak, że stosowane one były już tysiące lat temu. Terapia Gua Sha (znana również w starożytnym Egipcie i Grecji), czyli pewnego rodzaju masaż przeciwzapalny i przeciwobrzękowy, do dziś wykonuje się różowym kwarcem. 

 

Masaż... wężami to największy hit ostatnich miesięcy

 


fot. Getty Images

Oprócz tego cuda działa akupresura i akupunktura, znana ze starożytnych Chin. Aktualnie staje się coraz bardziej popularna w branży beauty. Dzięki odpowiedniej terapii igłowej można pobudzić tworzenie naturalnego kolagenu, oraz usunąć toksyny z organizmu.

Chociaż wiele osób nie zwraca na to uwagi, ale w Azji pija się bardzo dużo zielonej herbaty. Od starożytności był to napój, który działał cuda nie tylko na zdrowie, ale i wygląd zewnętrzny. Ten naturalny przeciwutleniacz, pijany codziennie działa ponoć cuda. 

Obok zielonej herbaty w starożytnych Chinach niezwykle popularny była kurkuma. A przecież teraz najmodniejszym składnikiem koktajli, naparów i kremów jest właśnie ona. Najlepiej ze sproszkowanej kurkumy, miodu i odrobiny mleka zrobić maseczkę na twarz. 

Ważnym elementem diety Chińczyków jest złota fasola (ang. mung bean). Jednak jest ona zdrowa nie tylko w formie pokarmu. Pasta z fasoli działa zbawiennie na wysypki, otarcia i skaleczenia. A także na opuchliznę i zaczerwienienia. 


fot. Getty Images

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie