Ten klasyk powinien się znaleźć w kosmetyczce każdej kobiety
Carven, wiosna-lato 2018 / fot. ImaxTree / agencja Free

Ten klasyk powinien się znaleźć w kosmetyczce każdej kobiety

Jest bestsellerem od 88 lat!
08.08.2018

Chyba nie ma nikogo, kto nie znałby Elisabeth Arden. A jeśli nie jej samej, to kosmetyków stworzonego przez nią imperium. I choć przede wszystkim rozpropagowała ona produkty do makijażu, przekonując zwyczajne kobiety, by używały ich na co dzień, do legendy przeszedł wymyślony przez nią... kosmetyk pielęgnacyjny. Eight Hour Cream Skin Protectant zadebiutował na rynku 88 lat temu i od tego czasu nie traci na popularności. Nic dziwnego, to balsam do zadań specjalnych. 

Jaka naprawdę była Elisabeth Arden, twórczyni urodowego imperium?

Eight Hour Cream Skin Protectant – Legendarny kosmetyk od Elisabeth Arden

Z założenia to krem ochronny stworzony z myślą o podrażnionej skórze, ale na tym nie kończą się jego zastosowania. Równie dobrze pełni funkcję balsamu do ust, nadaje się do smarowania łokci, pięt i innych części ciała ze skłonnością do nadmiernego przesuszania się, a także sprawdza się jako... rozświetlacz do policzków czy poskramiacz niesfornych pukli. Brzmi jak ideał? Bo jest! Nie bez przyczyny, jak podkreśla marka, na świecie sprzedaje się co minutę! A niedawno powstała także wersja bezzapachowa stworzona z myślą o alergikach. 

fot. materiały prasowe

O cudownych właściwościach balsamu przypomina jego nazwa. Elisabeth Arden postanowiła nadać mu miano kremu ośmiogodzinnego po tym jak jej stała klientka smarowała nim zdarte kolana swojego dziecka. Które, jak podaje legenda, już po 8 godzinach były jak nowe. Dlaczego by nie sprawdzić więc kosmetyku na własnej skórze? Za 50 mililitrową tubkę zapłacicie niewiele ponad 100 zł.

5 niedrogich kosmetyków, które polecają dermatolodzy

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie