Jakich kosmetyków używamy, gdy za oknem żar?
House of Holland, wiosna-lato 2018 / fot. ImaxTree / agencja Free

Jakich kosmetyków używamy, gdy za oknem żar?

Wskazujemy naszych faworytów miesiąca
09.08.2018

Upały za oknem sprawiają, że ograniczamy make up do minimum. Dlatego w tym miesiącu próżno szukać w naszym zestawieniu produktów do makijażu. Teraz dbamy o to, by klimatyzacja i nagłe zmiany temperatur nie wpłynęły negatywnie na naszą skórę. Zobaczcie, jak radzimy sobie z „tropikalną” pogodą w Polsce.

Ten klasyk powinien znaleźć się w kosmetyczce każdej kobiety

Jak dbać o urodę latem? 

Po pierwsze, pijemy ogromne ilości wody. Nie jest łatwo podróżować do pracy z półtoralitrową butelką wody, ale mamy na to swoje sposoby. Żeby uzupełniać płyny zgodnie z zaleceniami (najlepiej 3 litry dziennie), zaopatrz się w butelkę filtrującą Dafi. Wystarczy, że będziesz ją miała zawsze przy biurku, a już nigdy nie będziesz spragniona. Podziękuje Ci za to również Twoja skóra, która przesuszona klimatyzacją potrzebuje wody jak nigdy!

 

Jamaica vibes #jamaica #summer #sun

A post shared by hellokejti (@hellokejti) on

 

Walczymy też z ciśnieniem, które sprawia, że opadamy z sił. W takich momentach ratuje nas orzeźwiająca mgiełka do ciała i twarzy. Na moim biurku stoi niezawodna mgiełka nawilżająca z linii GdanSkin od Ziaji, która w moment stawia mnie na nogi. Wystarczy popsikać ramiona i kark, by odzyskać utraconą energię. Kosmetyk kosztuje jedynie 10 zł, dlatego możecie się schładzać do woli!

Przyjemne z pożytecznym

Po powrocie do domu akcja-regeneracja. Świetnie sprawdza się maska rozświetlająca od Origins, zwłaszcza po powrocie z urlopu. Delikatnie nawilża i rozświetla zmęczoną opalaniem twarz. Warto też pamiętać o toniku, który delikatnie złagodzi szkody wyrządzone przez nadmierną ekspozycję twarzy na słońce i dodatkowo zadba o nawilżenie skóry.

 

Zapachem miesiąca była dla mnie Marc Jacobs Twinkle. Jest delikatny, świeży, kwiatowy i idealnie sprawdza się gdy za oknami żar z nieba. Jeśli jednak wolicie coś lżejszego, sięgnijcie po moje ulubione mgiełki zapachowe od Victoria's Secret. Zawsze mam jedną w torbie na siłowni!

5 niedrogich kosmetyków, które polecają dermatolodzy

Wszystkie produkty znajdziecie w naszej galerii

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie