5 akcesoriów do włosów, które musisz mieć tej jesieni
Tom Ford, jesień-zima 2018/19 / fot. ImaxTree / agencja Free

5 akcesoriów do włosów, które musisz mieć tej jesieni

O ile jeszcze ich nie masz
30.08.2018

Po nakryciach głowy, które popularność zyskały w ubiegłym roku (spokojnie, zostaną z nami także i w tym sezonie), przyszła pora i na nie: spinki, wsuwki, gumki... Na największych światowych wybiegach lansowali je: Ashley Williams, Gucci, Prabal Gurung czy Simone Rocha. Za kulisami pokazów używali ich zaś także wszyscy inni. Nadchodzącej jesieni najmodniejsze będą bowiem akcesoria do włosów z kategorii praktycznych – takie, które wpinamy, kiedy planujemy zrobić sobie maseczkę, robimy porządki w mieszkaniu albo idziemy na siłownię i nie chcemy, by niesforne kosmyki wchodziły nam do oczu. Ma być przede wszystkim wygodnie. Sprawdźcie więc, czy najmodniejszych akcesoriów do włosów już nie macie w swoich kosmetyczkach. Przedstawiamy dominujące trendy.

1. Klips do włosów

Spinki typu klips, jakie pamiętacie z lat 90. przeżywają swój wielki renesans. Nosimy je jednak inaczej niż trzy dekady temu. Nie wpinamy po kilka, a nawet kilkanaście na raz, a ograniczamy się maksymalnie do dwóch. Wówczas wpinamy je symetrycznie po obu stronach głowy. Tak jak robią to Bella Hadid czy Elsa Hosk. 

 

Food Impatience

A post shared by elsa hosk (@hoskelsa) on

Alexander Wang, jesień-zima 2018/19 fot. ImaxTree / agencja Free

2. Spinka z logotypem

Marzeniem fashionistek jest ta od Gucci – w rogowym kolorze zdobiona diamencikami układającymi się w nazwę włoskiego domu mody. Zobaczcie, jaki sposób upięcia lansuje stylistka fryzur marki Justine Marjan.

3. Scrunchies

Pojawiły się już wiosną i zostały z nami na dłużej. Marszczone gumki rodem z lat 80. nadchodzącej jesieni znów będą na topie. I to dosłownie – związujemy nimi kucyk na czubku głowy. Stawiamy na te ze skóry, w zdecydowanych kolorach, we wzory (cętki!), a nawet mieniące się drobinkami brokatu. 

 

Loving life rn.

A post shared by Negin Mirsalehi (@negin_mirsalehi) on

4. Elastyczna opaska 

Nawet największy nieład na głowie nabierze szyku jeśli poskromimy go za pomocą elastycznej opaski z dzianiny – najlepiej czarnej. Tak jak na pokazie na jesień-zimę 2018/19 zrobił sam Tom Ford (a konkretnie jego stylista fryzur Orlando Pita). Efekt będzie jeszcze lepszy, jeśli skopiujecie look z wybiegu i do opaski dobierzecie spektakularne kolczyki i ciemne okulary. 

Tom Ford, jesień-zima 2018/19 / fot. ImaxTree / agencja Free

5. Żabka do włosów

Pomocnik fryzjerów wychodzi na pierwszy plan. Żabkę do włosów do łask przywrócił bowiem Alexander Wang.

Alexander Wang, jesień-zima 2018/19 / fot. ImaxTree / agencja Free

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie