Perfumy Chanel Nr 5 już tak nie wyglądają
fot. materiały prasowe Chanel

Perfumy Chanel Nr 5 już tak nie wyglądają

Flakon przeszedł całkowitą metamorfozę.
16.10.2018

Miodowy kolor zamknięty w eleganckim, prostokątnym flakonie z grubego przeźroczystego szkła, zaprojektowanym przez samą Coco na wzór katedry Notre Dame i aptecznych opakowań – nie potrzeba białej etykiety z czarnym napisem No 5 Chanel Paris, by domyślić się o jakie perfumy chodzi. W końcu to już legenda!

Pierwszy zapach Chanel, skomponowany dla francuskiego domu mody przez słynnego perfumiarza Ernesta Beauxa, swoją premierę miał w Boże Narodzenie 1921 roku. I od tego czasu jest jednym z najlepiej sprzedających się z zapachów na świecie – zwłaszcza w okresie świątecznym. Między innymi za sprawą Marilyn Monroe, która w 1952 roku w jednym z radiowych wywiadów wyznała, że przed snem spryskuje się kilkoma kroplami perfum i do łóżka kładzie się ubrana jedynie w ich jaśminowo-orientalny aromat.

5 rzeczy, których nie wiecie o Chanel nr 5

Perfumy Chanel nr 5 przeszły prawdziwą metamorfozę!

W tym roku, w okresie gwiazdkowym, poszukując Chanel nr 5 na drogeryjnych półkach, możecie przeżyć jednak niemałe zaskoczenie. Flakon wyglądać będzie bowiem zupełnie inaczej niż zwykle. Przynajmniej na pierwszy rzut oka. Marka postanowiła wypuścić na rynek świąteczną edycję perfum – w buteleczkach w intensywnej czerwieni.
To pierwsza tak spektakularna metamorfoza w historii zapachu! I gest w kierunku jego wiernych fanów oraz... kolekcjonerów. Nowy kolor nie tylko kojarzy się z Bożym Narodzeniem, ale i od zawsze był nierozerwalnie związany z francuskim domem mody. „To kolor życia, kolor krwi” – mawiała Coco, która ubierała kobiety jedynie w czerń, biel, beże, złoto i właśnie czerwień. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

N°5 LIMITED EDITION. An ephemeral red bottle, a timeless collectible. #YouKnowMeAndYouDont #N5LimitedEdition

A post shared by CHANEL (@chanelofficial) on

Perfumy dostępne będą zarówno w klasycznych, szklanych buteleczkach, jak i flakonach zrobionych z kryształu (tych ostatnich wyprodukowano jedynie 55 sztuk, każda o pojemności 900 ml). W sklepach pojawią się 2 listopada, ale zamówić można je już teraz. Wystarczy zajrzeć na stronę Chanel.com. Zainteresowane?

Dzięki Timothy'emu Hanowi możecie przekonać się, jak pachnie... literatura

fot. materiały prasowe

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie