Jak używać czarnej szminki, by wyglądać dobrze
Fenty x Puma by Rihanna, jesień-zima 2016 / fot. ImaxTree /agencja Free

Jak używać czarnej szminki, by wyglądać dobrze

Brzmi jak czarna magia? Nic bardziej mylnego!
19.10.2018

Zazwyczaj przypominamy sobie o niej, gdy zbliża się Halloween (ostatni dzień, a właściwie noc, października). Nie znaczy to jednak, że nie nadaje się także na inne okazje. Gdyby tak było, nie pojawiłaby się bowiem w kolekcji kosmetyków Fenty Beauty by Rihanna, ani na pokazie kolekcji gwiazdy dla Pumy na jesień-zimę 2016 roku – między innymi na ustach samej Gigi Hidid! Cała sztuka polega jednak na tym, by właściwie jej używać. Dlatego przychodzimy z pomocą.

Teraz możecie mieć ulubioną szminkę Coco Chanel

Fenty x Puma by Rihanna, jesień-zima 2016/17 / fot. ImaxTree / agencja Free

Ciekawostka? Makijażyści twierdzą, że czarna szminka pasuje każdemu – niezależnie od karnacji, koloru oczu czy włosów. Dzieje się tak, ponieważ czerń nie ma odcieni. Dlaczego by nie przekonać się o tym na własnej skórze?

Jak malować się czarną szminką? – Triki makijażystów

Czarną szminkę w regularnej ofercie ma też marka MAC (to odcień Stallion w kolekcji pomadek Liptensity). „Nie ma nic bardziej spektakularnego niż czerń na ustach” – mówi Dominic Skinner, jeden z głównych makijażystów marki. „Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że na niej należy poprzestać – więcej makijażu, to byłoby stanowczo za dużo” – dodaje. „Jeśli malujesz usta na czarno, reszta niech będzie jak najbardziej naturalna. Możesz pozwolić sobie jedynie na podkreślenie rzęs oraz brwi (odrobina tuszu wystarczy)” – radzi. Co zrobić, jeśli to dla ciebie i tak zbyt odważne? Istnieje alternatywa. Najpierw pomaluj usta swoim ulubionym kolorem, następnie muśnij usta czarną pomadką i jeszcze raz sięgnij po pierwszy odcień. Dopiero wówczas rozetrzyj kosmetyki wargami, a ich nadmiar odciśnij na chusteczce. Intrygujący jesienny look gotowy!

fot. materiały prasowe MAC

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie