Dominujące trendy 2019 roku, dzięki którym będziesz zdrowsza i piękniejsza
fot. Getty Images

Dominujące trendy 2019 roku, dzięki którym będziesz zdrowsza i piękniejsza

Według Pinteresta.
30.12.2018

Dominujące trendy urodowe i dietetyczne 2019 roku

Nowy rok, nowe postanowienia? A skoro tak, warto wziąć pod uwagę lifestylowe trendy, które według Pinteresta w 2019 roku będą dominujące. Warto im ulec między innymi dlatego, że mają na nas zbawienny wpływ. Jakie zwyczaje warto wprowadzić do swojego życia, by cieszyć się lepszym samopoczuciem, piękniejszą cerą i zdrowiem? Przychodzimy z pomocą. 

Co będziemy jeść w 2019 roku? Najważniejsze kulinarne trendy.

1. Pokochaj retinol

A dokładnie kosmetyki na jego bazie. To o nim w 2018 roku mówiło się najczęściej i w kolejnym wiele się w tej kwestii nie zmieni. Nic dziwnego, retinol jest zbawienny dla skóry, pomagając walczyć ze wszelkimi niedoskonałościami. Skutecznie.

2. Zasmakuj w owocach czarnego bzu

To jedno z nowych superfoods o silnym działaniu przeciwzapalnym. Owoce czarnego bzu sprzyjają nie tylko cerze, ale i funkcjonowaniu układu pokarmowego. Nie dziwi więc, że Pinterest zanotował wzrost zainteresowania tymi owocami aż o 685%!

fot. Getty Images

fot. Getty Images

3. Ćwicz z taśmą

Gumowa taśma w nadchodzącym roku będzie równie popularna jak w minionym mata do jogi. Albo nawet bardziej. Ćwiczenia z taśmą zanotowały wzrost zainteresowania aż o 1913%. Może dlatego, że nie tylko coraz łatwiej zapisać się na takie zajęcia (na przykład pilates z taśmą), ale i z łatwością ćwiczyć w domu. 

4. Śpij dobrze!

Aktywny, stresujący tryb życia sprawił, że coraz większą wagę przywiązujemy do tego ile i jak śpimy. A przede wszystkim, czy robimy to efektywnie. Pinterest już zanotował wzrost zainteresowania tematem.

5. Polub olejek imbirowy

Do kąpieli lub do masażu. A może jako aromat do wnętrza. Internauci przekonują, że jest niezastąpiony. Uwaga! Imbir w 2019 roku popularny będzie także pod inną postacią - energetycznych szotów (z dodatkiem chilli), które będziemy pić na pobudzenie zamiast kawy.

6. Stop plastikowi

W 2019 roku, wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej, poważnie ograniczymy jego zużycie. Częściej będziemy wybierać kosmetyki (i inne produkty) w szkle, jako ideał przyjmując politykę zero-waste (nic ma się nie marnować, dla opakowań znajdziemy więc nowe zastosowania albo używać ich będziemy wielokrotnie).

fot. Getty Images

7. Dry January

Pora odstawić ulubione prosecco. Choćby tylko na styczeń. Według specjalistów zrezygnowanie z alkoholu na miesiąc to najlepszy plan na rozpoczęcie na nowego roku. Coraz popularniejsze zjawisko doczekało się nawet specjalnej nazwy - dry january, czyli suchy styczeń. Przeczytajcie, jakie są tego korzyści zdrowotne.

8. Naturalne kosmetyki ciąg dalszy

W kosmetyczkach w dalszym ciągu będziemy mieć wszystko, co naturalne. Nowość? Produkty z mleka koziego. Na przykład mydło. Kleopatra byłaby zachwycona.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie