Gwyneth Paltrow zdradza sekret swojego młodego, promiennego wyglądu
fot. Getty Images

Gwyneth Paltrow zdradza sekret swojego młodego, promiennego wyglądu

Zauważyłyście, że wcale się nie starzeje?
03.01.2019

Ma 46 lat, a wygląda lepiej niż kiedykolwiek. Z pewnością służy jej miłość – w końcu niedawno, bo jesienią ubiegłego roku, wyszła za mąż za Brada Falchuka. To jednak nie jedyny sekret jej doskonałego, promiennego wyglądu. Najważniejszy ujawniła ostatnio na łamach prowadzonego przez siebie portalu lifestylowego GOOP. Na pytanie, jak udaje jej się zachować młody wygląd i nieskazitelną cerę, odpowiada krótko – „kolagen”.

Sekret promiennego wyglądu Gwyneth Paltrow

Zdaniem związanej z GOOP naukowiec, Dr Susan Peck, kolagen jest dla naszej skóry jak rusztowanie, jednocześnie pomagając pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń i chroniąc przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. „Wraz z wiekiem maleje ilość kolagenu w organizmie i to właśnie jest główna przyczyna starzenia się skóry, obok zanieczyszczenia powietrza i szkodliwego promieniowania UV” – mówi ekspertka. „Na szczęście można go suplementować” – dodaje, podkreślając, że ma to zbawienne działanie na skórę. Dobra wiadomość? Czasem wystarczy odpowiednia dieta. Co należy jeść, by dostarczyć kolagen do organizmu? Przede wszystkim – rosół i żelatynę, ale jeśli jesteście wegetariankami, nic straconego. Produkty odzwierzęce śmiało można zastąpić liściastymi warzywami, brokułami, selerem oraz cytrusami. Dlaczego by więc nie spróbować?

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Gwyneth Paltrow (@gwynethpaltrow)

Gwyneth Paltrow, radzi jednak także, by dodać do tego codzienną porcję ćwiczeń, bo pocąc się pozbywamy się z organizmu toksyn, a dzięki pobudzonemu krążeniu wyglądamy zdrowo. „Pijcie dużo wody, wysypiajcie się, przebywajcie wśród ludzi, z którymi można się pośmiać i...uprawiajcie seks! To właśnie cały sekret.” – śmieje się gwiazda. I sama jest najlepszym przykładem, że to działa.

Gwyneth Paltrow pochwaliła się zdjęciem swojej nastoletniej córki.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie