Najnowszy urodowy trend, który pokochają fanki dobrego designu
Lodówki kosmetyczne / źródło: Instagram.com/beautyfridges

Najnowszy urodowy trend, który pokochają fanki dobrego designu

Dlaczego warto mieć lodówkę na kosmetyki?
11.04.2019

Beauty fridges, czyli lodówki kosmetyczne nowym urodowym trendem

Są nieduże, bardzo stylowe – najczęściej utrzymane w estetyce lat 50. i 60. – o obłych kształtach i w cukierkowych kolorach. Lodówki na kosmetyki, czyli po angielsku beauty fridges to jeden z najmodniejszych ostatnio urodowych gadżetów. Który pokochacie, jeśli równie mocno, co kosmetyki, kochacie dobry design. 

Wszystko może się zdarzyć, czyli kosmetyki przyszłości.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

When you can see you favourite products in your mini fridge! @the.skincare.diary

A post shared by Mini Fridges For Your Bathroom (@beautyfridges) on

Dlaczego (i jakie) kosmetyki warto trzymać w lodówce?

Lodówki kosmetyczne mają najczęściej pojemność ok. 3 litrów i utrzymują temperaturę od 8 do 13 stopni Celsjusza. Nie dość, że świetnie wyglądają w łazience (i na Instagramie!) mają inne ważne zastosowania. Po pierwsze, dzięki nim kosmetyki po otwarciu wytrzymają dłużej. Po drugie, choć nie przeprowadzono jeszcze dokładnych badań na ten temat, sprawiają, że formuły przechowywanych w nich produktów są łatwiej przyswajalne przez skórę (a zawarte w nich składniki wnikają głębiej). Mają także właściwości łagodzące wszelkie podrażnienia. Do lodówek można wkładać także kosmetyczne gadżety, na przykład jadeidowe rollery do masaży twarzy. Zapomnijcie więc o porannej opuchliźnie – masaż schłodzonym urządzeniem w mgnieniu oka poprawia krążenie. 

Co jeszcze warto trzymać w kosmetycznej lodówce? Przede wszystkim kosmetyki z witaminą C – kremy czy serum do twarzy (pod wpływem wysokich temperatur ich reaktywne składniki niszczeją). Lodówki są także niezbędne, jeśli używamy kosmetyków ekologicznych i pozbawionych konserwantów, mają bardzo krótki okres trwałości. Dobrze jest także przechowywać w nich lakiery do paznokci (dłużej zachowają swoją pierwotną konsystencję, nie rozwarstwiając się), a także maseczki w płachcie. Czego zaś pod żadnym pozorem nie chować do lodówki? Kosmetyków na bazie olejów, np.  olejków do ciała, które w niskich temperaturach twardnieją. A także perfum, które są zbyt wrażliwe na zmiany temperatur. Te ostatnie lepiej postawić na toaletce (o ile nie jest ustawiona przy oknie). 

5 błędów, które najczęściej popełniamy, używając perfum.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Love a beauty fridge vanity @frankies.skin

A post shared by Mini Fridges For Your Bathroom (@beautyfridges) on

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie