3 mikrotrendy w makijażu podpatrzone na światowych wybiegach
Versace, wiosna-lato 2019 / fot. ImaxTree / agencja Free

3 mikrotrendy w makijażu podpatrzone na światowych wybiegach

Co warto wypróbować na sobie?
25.05.2019

W tym sezonie wszystko stanęło na głowie – wśród urodowych trendów królują te związane z włosami. To wynik sentymentu projektantów do spinek, opasek, klamer i grzebieni. Co nie znaczy, że w makijażu nic się nie dzieje. Oto mikrotrendy, które szczególnie zwróciły naszą uwagę. Idealne na lato!

Słynna francuska makijażystka wskazuje najbardziej uniwersalny cień do powiek.

Trendy w makijażu na lato 2019

1. Brew w kolorze

Oryginalny trend, o wiele bardziej twarzowy niż czarne, geometryczne brwi Kardashianek. Wystarczy rozprowadzić pędzelkiem kolorowy cień (pudrowy lub w kremie) u nasady brwi wzdłuż włosków, a potem przeczesać je bezbarwnym żelem.

Kolorowa brewChristophe Guillarme, wiosna-lato 2019 / fot. ImaxTree / agencja Free

2. Kreska XXL

Czarna kreska wokół oczu to klasyk gatunku, ale na wiosennych wybiegach pojawiła się w wersji  mocno pogrubionej. U Longchamp i Dennisa Basso obowiązywała zasada: im więcej czarnego eyelinera, tym lepiej. Dlatego obrysowując oczy, nie martw się o nierówności, po prostu pogrubiaj kreskę, nakładaj kolejną warstwę czerni, aż efekt stanie się spektakularny.

Oko z pokazu Dennis Basso Dennis Basso, wiosna-lato 2019 / fot. ImaxTree / agencja Free

3. Usta pomalowane w pośpiechu

Pędzelek i konturówka na razie idą w odstawkę. Zgodnie z nową modą malowanie ust powinno być niechlujne, a pomadka (najlepiej lekko różowa) nałożona niby od niechcenia. Na pokazach Temperley London, Luisy Beccarii i Ulli Johnson makijażyści nakładali kolor na usta modelek opuszką palca. Właściwie wklepywali, bo tylko ten sposób gwarantuje efekt naturalnie zaróżowionych ust.   

Podpowiadamy, jak uniknąć największych błędów w makijażu.

Temperley London, wiosna-lato 2019 / fot. ImaxTree / agencja Free

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie